Skoro tu trafiłeś, to zapewne interesuje Ciebie cena za wynajęcie DJa na wesele. Jest ona podana w tym tekście, bez obaw… Być może zastanawiasz się też ile ważę kilogramów? 🙂 Zamiast myśleć na ten temat, zadzwoń lub napisz do mnie, a dowiesz się wszystkiego, a przede wszystkim dowiesz się, DLACZEGO tyle kosztuję, a nie mniej czy więcej. Zapraszam  Ciebie do lektury i kontaktu! (Tel. 725942280, mail: djglosny@gmail.com)

Różnica między chydrualikiem a hydrualikiem 🙂

Jadę sobie ostatnio samochodem, a obok mnie obklejony folią bus z wielkim napisem „usługi chydrualiczne”. Pomyślałem sobie: „byk jak cholera”, ale może swoje usługi wykonują rzetelnie. Sprawdzić nie sprawdziłem, ale jedno jest pewne: po pierwszym chydrauliku, zawsze może poprawić drugi hydraulik.

Zgoła inaczej sprawa wygląda z weselem. Oprócz zwyczajowych poprawin, nie będzie okazji do powtórki i naprawy błędów. A teraz do rzeczy:

Kiedy zaczynałem przygodę z dj’ką w 2006 roku, kupiłem niedrogi sprzęt do nauki. Na moje domowe warunki był OK, ale kiedy otrzymałem pierwszą propozycję zagrania imprezy firmowej, pomyślałem, że to może być za mało. I tak z roku na rok, eliminowałem sprzęt, który nie spełniał moich wysokich oczekiwań, zastępując go nowym, lepszym, sprawniejszym. Zmierzam do tego, że nie każdy DJ tak postępuje. Niektórzy zostali z tym zabawkowym sprzętem, ale mają odwagę prowadzić wesela. Zacinająca się płyta, urywane utwory, charczący głośnik – nikt z nasz nie chciałby takich doświadczeń na swojej imprezie.

Doświadczenie to kolejna zmienna mająca wpływ na cenę. Na początku, w każdej działalności,  ceny są umiarkowane. Z biegiem czasu, kiedy czujemy się pewniejsi, posiadamy już zadowolone grono swoich Klientów, podwyższamy ceny do satysfakcjonującego nas poziomu. Jeżeli przy okazji, inwestujesz w nowy sprzęt, rozwijasz się poprzez szkolenia, dążysz do perfekcyjności, to jasne jest, że to wszystko oddziałuje na Twój cennik.

Innym czynnikiem wpływającym na cenę jest także legalność prowadzonego biznesu. Ogromna liczba DJ’ów nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej. To się na szczęście zmienia.. Wiadomo, że ktoś kto płaci podatki, a do tego np. jest Vatowcem, to jego ceny będą wyższe niż kolegi z szarej strefy.

Charyzma i inne cechy osobowościowe. Jest wielu DJ’ów znających się na muzyce, potrafiących miksować ze sobą utwory muzyczne, ale nie potrafią lub nie chcą mówić przez mikrofon. Musicie wiedzieć, że przemawianie do grupy 100-150 osób i skupienie ich uwagi na sobie nie jest rzeczą łatwą. Czy wypada zażartować? Wejść w polemikę z Gośćmi? To sprawa zawsze indywidualna. Charyzma i odwaga pozwala mi na swobodną konwersację, na bycie tak zwanym wodzirejem. Wspólne tańce? Zabawy na parkiecie? Taniec z Panną Młodą? Tak, wyprawiam takie rzeczy i robię to z czystej przyjemności. Wolicie Dj’a stojącego za konsoletą, który nic nie mówi? Ok, nawet dla mnie nie ma problemu. Zastanówcie się tylko czy to wesele czy prywatka.

Oświetlenie. Na szczęście coraz więcej Dj’ów zdaje sobie sprawę, że „jak mnie widzą, tak mnie piszą”. Inwestują w oświetlenie i ja też tak robię. Zaplanowanie swojego setupu oświetleniowego nie jest sprawą błahą. W 2010- 2011 modne były lasery, następnie efekty świetlne oparte na żarówce LED, kolejno wszędobylskie led pary, a od jakiegoś czasu głowice ruchome. I co tu zrobić, jak się nakupowało 5 lat temu tych laserów? Najlepiej sprzedać i wymienić wszystko do A do Z. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić, dlatego często możecie spotkać zestawy oświetleniowe na zasadzie „ każde światełko z innej parafii”.

Opcje dodatkowe. Każdy profesjonalny DJ ma takowe w swojej ofercie. Chcecie przygotować prezentację zdjęć dla rodziców i ją wyświetlić na duży ekranie? Macie dwie sale i chcecie nagłośnić salę jadalną? Wasze miejsce na wesele jest szaro-bure i chcecie ją ładnie doświetlić? Jeżeli usłyszycie, że nie mam rzutnika, nie mam dodatkowych świateł i dodatkowego zestawu nagłośnieniowego, to zapewne trafiliście na tego tańszego DJ’a.

Estetyka. Lubię ład i porządek. Wszędzie. Nie lubię białych przedłużaczy, kabli pętlących się tu i ówdzie, obdartych statywów, wypalonych żarówek w ledwo dychających światełkach. Nie lubię koszul  i garniturów z poliestru.  Zwracam uwagę na detale, bo to one w wielu przypadkach mają wpływ na Waszą decyzję. Nie chciałbym kiedyś trafić na ślubne video i wstydzić się za siebie :)

Jak widzicie, jest kilka czynników wpływających na cenę. Dlatego jeden DJ będzie kosztował 800 zł a inny 8000 zł. Zauważyłem, że bardzo mylące w tym temacie są poradniki i portale ślubne, które z uporem maniaka twierdzą, że DJ kosztuje 1000 – 2000 zł i należy go szukać około 9 miesięcy przed weselem. Dobry DJ ma zajęte terminy na dwa lata do przodu, a nawet więcej. Życzę Wam szczęśliwych wyborów!