Atrakcje na weselu to zarówno wdzięczny, jak i niewdzięczny temat :) W zależności o jakich atrakcjach mówimy :) Moje oczy widziały już wiele rzeczy i pewne rzeczy bardziej mi się podobały, a inne mniej. Postaram się Wam przybliżyć wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

 • 1. Barman i jego pokaz
 • 2. Fotobudka
 • 3. Ciężki dym do pierwszego tańca
 • 4. Dekoracyjne oświetlenie sali
 • 5. Pokaz fajerwerków
 • 6. Karaoke
 • 7. Pokazy tańca
 • 8. Animacje dla dzieci
 • 9. Pokazy iluzjonisty
 • 10. Saksofonicsta lub inny instrumentalista.

 1. Barman i jego pokaz

To naprawdę dobry pomysł, z którego skorzysta większość Gości. Kolorowe drinki, niespotykane smaki, nutka orzeźwienia i do tego nie musimy „walić” jednego kielona za drugim :) Oblężenie stanowiska barmana jest takie duże, że sugeruję, aby było ich dwóch. Podrzucane szklanki i butelki plus trochę pirotechniki na pewno podniesie moc emocji wśród wszystkich obecnych – warto taki pokaz zobaczyć. Niektórzy barmani oferują jeszcze naukę robienia drinków dla Gości – z tej części akurat bym zrezygnował.

 1. Fotobudka

To hit ostatnich dwóch sezonów. Pomysł przywędrował dla nas z Ameryki Północnej, gdzie jest nieodzownym elementem każdego wesela. Niewielka maszyna, która sama robi zdjęcia i je drukuje, plus do tego zwariowane gadżety w stylu vintage, to kwintesencja jej możliwości. Dla nie idealnym rozwiązaniem jest umiejscowienie takiej fotobudki nieopodal parkietu. Jeżeli postawicie fotobudkę w osobnym pomieszczeniu, to najprawdopodobniej impreza się Wam rozjedzie. W mojej ofercie znajdziecie jedną z najlepszych fotobudek dostępnych na rynku, a szczegóły dostępne są na stronie www.zwariowanabudka.pl

 1. Ciężki dym do pierwszego tańca

Istnieją wyspecjalizowane firmy posiadające w swojej ofercie urządzenia do wytwarzania ciężkiego dymu. Jeżeli Wam bardzo zależy, to warto skorzystać. Efekt jest niesamowity, ale bardzo krótki… Niestety, łatwo tutaj wpakować pieniądze w błoto, bo istnieje wiele firm oferujących ciężki dym tylko z nazwy, a tak naprawdę posiadających maszynki, które co najwyżej zadymią niewielki pokój lub dym będzie się unosił na wysokości Waszych nosów, a nie stóp.

 1. Dekoracyjne oświetlenie Sali

Wiele Par Młodych bagatelizuje oświetlenie będące na sali. Pamiętajcie, że zdjęcia i film z Waszego wesela, będzie Wam towarzyszył przez wiele, wiele lat. Chcecie, aby Wasze fotki wyglądały jakby były robione w podrzędnej knajpie? Zapewne nie. Koszt wynajęcia dodatkowego oświetlenia nie jest duży i potrafi zmienić oblicze niejednej restauracji czy hotelu. W mojej ofercie również taka usługa jest dostępna.

 1. Pokaz fajerwerków

To dosyć kosztowne 5 minut :) mogące jednak uatrakcyjnić Wasze przyjęcie. Przedsięwzięcie niełatwe do zorganizowania. Musi być odpowiedni teren, pogoda i godzina do takiego pokazu. Jest szereg uwarunkowań, precyzujących możliwość wykonania takiego pokazu. Widziałem nieziemskie pokazy warte każdej ceny, jak i te mniej oszałamiające z pierdzącą muzyką, wydobywającą się z 20 letniego głośnika.

 1. Karaoke

Powoli odchodzi do lamusa, lecz wciąż jest na nie zapotrzebowanie. Niektóre Pary Młode nie wyobrażają sobie własnego wesela bez tego elementu. Ja jestem zwolennikiem tej atrakcji. Uważam, że 30 minutowe wspólne śpiewanie cementuje Wasze przyjęcie. Karaoke jest również dostępne w mojej ofercie.

 1. Pokazy tańca

Same pokazy tańca, w jakimkolwiek stylu one by nie były, nie są ciekawym rozwiązaniem. Co innego, gdy nauczyciele wchodzą w interakcję z Gości i mamy do czynienia z tańcem grupowym :)Szczególnie sprawdzają się przy okazji wesel międzynarodowych. Cudowne są tańce irlandzkie, czy te pochodzące z Afryki. Warto również zapoznać zagranicznych Gości np. z tańcami góralskimi.

 1. Animacje dla dzieci

Wierzcie mi, że dzieci na weselu to nie przelewki. Potrafią zainteresować swoją osobą każdego z Gości. Nie próżnują także, jeśli chodzi o DJ’a. Chwytają za statywy, naciskają guziczki, biegają za efektami świetlnymi. Bywa i tak, że umęczeni rodzice wychodzą dużo wcześniej niż zaplanowali. Rozwiązaniem jest zatrudnienie animatora/ki, która za pomocą różnych instrumentów, sprawi, że dzieciaki „znikną” na kilka godzin, mając przy tym niezapomniany czas. Polecam wszędzie tam, gdzie ma być więcej niż 5 dzieci. W mojej ofercie również dostępna taka opcja. Szczegóły na stronie www.animatorweselny.pl

 1. Pokaz iluzjonisty

Ja akurat jestem wielkim fanem magicznych sztuczek. Ważne, aby Wasz iluzjonista miał osobowość sceniczną, bo same sztuczki to za mało. No i fajnie, kiedy potrafi nawiązać interakcję z uczestnikami imprezy i wciągnąć ich w przeprowadzenie konkretnych sztuczek.

 1. Saksofonista lub inny instrumentalista

Kilkanaście razy zdarzyło mi się współpracować z instrumentalistami na jednej scenie. Żywy instrument dogrywający do muzyki wydobywającej się z głośników, dodaje uroku całej imprezie. Musicie ustalić z potencjalnym kandydatem jego elastyczność. Nawet największy wirtuoz trąbki nie pomoże, jeżeli nie cechuje go elastyczność i przygrywa tylko do wybranych, mało weselnych utworów.

Pamiętajcie jednak, że o sukcesie Waszego wesela decydujecie Wy sami.

Jeżeli włożycie 100% emocji w ten wieczór, będziecie wypoczęci i zrelaksowani, spędzicie go na parkiecie, a Wasi Goście będą skorzy do zabawy – to sukces gwarantowany i bez dodatkowych atrakcji!